Muhteşem Kırgızistan

Kırgızistan'a dair ne varsa...

Bahar Tatil Turu

TURUN BAŞLAMASINA KALAN SÜRE

Ve Kırgızistan'ın el değmemiş, karlı doğası kalbinizi kazanacak!

Hemen bizimle iletişime geçin, size Kırgızistan'a yapacağınız bahar seyahatiniz için en uygun planı sunalım.

 

  1. Gün : Havaalanı - Bişkek - Ata-Beyit- Cengiz Aytmatov ve birçok tarihi yerin ziyaretleri
  2. Gün : Chungurcak gezisi- Tanrı Dağları-Çadırda Konaklama
  3. Gün: Narın şehri ve SonGöl yaylası
  4. Gün: Son Göl yaylası
  5. Gün: At Başı yaylası
  6. Gün: Burana kalesi 
  7. Gün: Ala Archa Milli Parkı
  8. Gün: Bishkek ve dönüş.

Hazırız

Tüm hazırlıklarımızı yaptık, sizleri bekliyoruz.

1.GÜN

BISKEK SEHİR TURU

Havalimanında karşılama. Bishkek’te otele varış, dinlenme sonrasında kahvaltı. Şehir turu ve müze ziyareti. Akşam tekrar otelde konaklama.

1.GÜN

2.GÜN

CHUNGURCAK DAĞI GEZİSİ

Sabah kahvaltısı sonrasında Çungurcak dağına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 40km uzaklıkta bulunan Çungurcak dağı doğasıyla sizleri büyüleyecek. Burada at binişleri ile Tanrı dağlarına doğru tırmanış yapacağız. Dron ve fotoğraf çekimleri sonrasında tekrar bölgeye döneceğiz. Kımız ikramları, yöresel yemekler ile Kırgız çadırlarında konaklayacağız.

3.GÜN

NARIN ŞEHRİ

Sabah kahvaltısından sonra Narın şehrine doğru yola çıkacağız. 5 saatlik yolculuktan sonra 3000 metre rakımda bulunan Son Göl yaylasına varmış olacağız. Akşam yemeğinden sonra dinleneceğiz. Çadırlarda konaklayacağız.

3.GÜN

4.GÜN

SON GOL YAYLASI

Sabah kahvaltısından sonra at binişi, kartal gösterileri, kımız ikramları, ızgara balık ile akşam olmuş olacak. Kırgız vatandaşlar ile dostane muhabbetler yapılacak. Rakım yüksek olduğu için akşamları çadırlarda soba yakılacak (kalın giysiler tercih etmeniz tavsiye olunur). Çadırlarda konaklama yapılacak.

5.GÜN

AT BAŞI YAYLASI

Yine Narın şehrinin At Başı yaylasına doğru yola çıkacağız. Yaklaşık iki saat yolculuktan sonra At Başı yaylasına varmış olacağız. Burası Son Göl yaylasına göre yeşil alan ve ağaçların daha fazla bulunduğu bir bölgedir. Öncelikle mangal yapacağız veya Kırgız yemekleri yiyeceğiz. Burada atlarla yüksek kesimlere doğru at binişi yapacağız, yine dron ve fotoğraf çekimleri ile muhteşem manzaraların tadını çıkaracağız. İsteyen yürüyüş isteyen at binişi yapabilir. Akşam yemeğinde yöresel Kırgız yemeklerinin tadına bakacağız, bölge halkı ile sohbet edip komuz dinletisinde bulunacağız. Çadırlarda konaklama yapacağız.

5.GÜN

6.GÜN

BURANA KALESİ

Sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Narın şehrine doğru yola çıkacağız. Burana kalesini ziyaret edeceğiz. Dron ve fotoğraf çekimleri ile üze ziyaretlerinden sonra Bishkek’e doğru yola çıkacağız. Akşam yemeği yedikten sonra dinlenmeye çekileceğiz.

7.GÜN

ALA ARCHA MILLI PARKI

Sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Ala Archa Milli park dağına doğru yola çıkacağız. Muhteşem manzaraları bulunan dağda yürüyüş yapacağız. 3 bin metre yükseklikte bulunan şelaleyi göreceğiz. Harika manzaraları ölümsüzleştireceğiz. Gün boyu burada olduktan sonra dinlenmeye geçeceğiz.

7.GÜN

8.GÜN

BISKEK VE DONUS

Bishkek’teki tarihi yerleri ziyaret edeceğiz. Rehber eşliğinde öğle ve akşam yemeğinden sonra siz değerli misafirlerimizi Bishkek havalimanına uğurlayacağız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. İyi yolculuklar dileriz.

 

Muhteşem Kırgızistan

Mail listimize abone olarak bizden son haberleri anında takip edebilirsiniz.