Ala Kul Lake

Ala kul lake

Ala Kul Lake

Eylül sonunda ziyarete gittim. Havanın korkunç olacağına emindim.neyseki,bu ay içinde harika bir hava vardı! Sürüşe Altyn arashan’dan Ala kul gölüne ulaştık.

Oraya ulaşmak yaklaşık bir gün sürer.yolumuzun son 30 dakikası yürüyerek oldu.bu göle ulaşmak herşeyi göze almıştım,son düzlüğe geldiğimizde içimizdeki heyecan giderek artıyordu, ve ulaştığımızda insanın  nefesim duracak şekildeydi. Göl adeta bütün ihtişamıyla bize güzelliğini gösteriyordu. Öyle bir ayda gitmişizki tam sezonu hala kar vardı muhteşem bir görüntü oluşturmuştu. İsviçre alplerini aratmayan manzaraları burada bulacağımı hiç tahmin etmemiştim..Burada kamp çadırlarımızı kurduk gecemizi burada geçirdik,muhteşem bir deneyim dron çekimi fotoğraflar çektik inanılmazdı, şuan bunu yazarken bile ordaymışımki yazdım..
Deniz seviyesin den 3900 metre yüksekliğindeki göl adete tüm güzelliğiyle sizi bekliyor..yanlız gideceğiniz bir yer kesinlikle değil çünkü yolu kaybetme riskiniz veya başınıza bir şey geldiğinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.yanınıza sıcak giysiler termal katmanlar şapka ve eldiven getirin.yanınızda aperatiflet getirin. Şimdiden size iyi seyirler ve başarılar dilerim.bizimle irtibata geçebilirsiniz, hertürlü imkanlara sahibiz.

 

Muhteşem Kırgızistan

Mail listimize abone olarak bizden son haberleri anında takip edebilirsiniz.